Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej

Strona główna Aktualności II edycja konferencji naukowej nt. Odnawialnych Źródeł Energii

19.05.2017

II edycja konferencji naukowej nt. Odnawialnych Źródeł Energii

Tegoroczna edycja konferencji naukowej poświęcona problematyce rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii na obszarach wiejskich to kontynuacja inicjatywy, zapoczątkowanej przez naszą Fundację w 2016 roku.


I edycja konferencji z udziałem międzynarodowych ekspertów, przedstawicieli polskiej i europejskiej polityki, samorządu lokalnego, organizacji samorządowych oraz przedsiębiorców działających w obszarze OZE była istotnym głosem w ogólnopolskiej debacie dotyczącej rozwoju źródeł energii odnawialnej i polityki prosumenckiej na obszarach wiejskich w Polsce.


II edycja konferencji pt. Pokonywanie barier administracyjnych w rozwoju mikroźródeł energii odnawialnej jako podstawy energetyki obywatelskiej - doświadczenia w Polsce i w Unii Europejskiej" odbędzie się 7 lipca br. w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów.


Spotkanie będzie okazją do poruszenia tematu barier administracyjnych w odniesieniu do rozwoju odnawialnych źródeł energii, jak również propozycje ich pokonywania w świetle planów działań Ministerstwa Energii i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz rozwiązań obowiązujących w krajach Unii Europejskiej.


W panelach dyskusyjnych głos zabiorą m.in. Miguel Arias Cañete - Komisarz UE ds. Polityki Klimatycznej i Energetycznej, Krzysztof Tchórzewski - Minister Energii oraz Krzysztof Jurgiel - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Więcej informacji nt. cyklu konferencji tutaj: FIR/Konferencje naukowe nt. OZE

 

Patron honorowy

 

 

Patroni medialni

 


wróć do aktualności