Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej

Strona główna Aktualności Zajęcia terenowe w ramach projektu „Bliżej Przyrody”

07.05.2018

Zajęcia terenowe w ramach projektu „Bliżej Przyrody”

 

 

 

 

 

Maj to okres intensywnych zajęć w ramach projektu „Bliżej Przyrody". Uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych z gmin Wolin, Międzyzdroje oraz Świnoujście wspólnie ze swoimi nauczycielami wyruszają na zajęcia terenowe, których celem jest poznawanie i odkrywanie świata roślin. Lekcje odbywają się na podstawie autorskich scenariuszy zajęć, przygotowanych przez nauczycieli we współpracy z trenerami Fundacji.

 

Uczniowie biorą też udział w zajęciach przyrodniczych w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów, gdzie wcielają się w rolę prawdziwych badaczy, odkrywających roślinność Wolińskiego Parku Narodowego. Na zakończenie zajęć każdy uczeń otrzymuje specjalny „Notes Botanika". Uczestnikom projektu zostanie również powierzona misja przyrodnicza do wykonania wspólnie z rodzicami. Głównym zadaniem będzie wyprawa w teren i odnalezienie roślin, które - w formie zagadki - zostały opisane w Notesie, a następnie udokumentowanie tego faktu naklejką odnalezionej rośliny. W notesie uczniowie przedstawią też najciekawsze ich zdaniem rośliny, występujące w ich miejscu zamieszkania. Nagrodą za wykonanie misji będzie specjalna odznaka „Botanika".

 

Projekt „Bliżej Przyrody" składa się z trzech etapów - każdy realizowany w kolejnym roku szkolnym. W roku szkolnym 2017/18 jest realizowany etap dotyczący przyrody Wolińskiego Parku Narodowego.

 

Materiały zebrane w każdym etapie posłużą do zorganizowania wystaw w szkołach, wydania kalendarzy przyrodniczych oraz nowej, zupełnie wyjątkowej mapy Wolińskiego Parku Narodowego, widzianego oczami dzieci.

 

Więcej informacji o projekcie: BLIŻEJ PRZYRODY

 


wróć do aktualności