Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej

Strona główna Aktualności Wspieramy kampanię na rzecz budowy Wspólnot Domowych

17.01.2014

Wspieramy kampanię na rzecz budowy Wspólnot Domowych

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym z Gdańska, z którym wspólnie realizujemy Program „Zrozumieć Autyzm", prowadzi kampanię społeczną na rzecz budowy małych domów dla dorosłych osób z autyzmem.

 

Kampania ma na celu zwrócenie uwagi na trudną sytuację dorosłych osób z autyzmem. Osoby te bardzo często są pozbawione odpowiedniego systemu wsparcia, a miejsca, takie jak domy opieki społecznej, w przeważającej większości nie są przystosowane do ich potrzeb. W ramach kampanii Stowarzyszenie propaguje budowę małych wspólnot domowych, w których dorosłe osoby dotknięte autyzmem będą mogły prowadzić samodzielne życie, rozwijać swoje umiejętności i uczestniczyć w terapii.

 

SPOA podjęło się wybudowania pierwszego z takich domów - Wspólnoty Domowej im. Arama Rybickiego w Gdańsku. Rozpoczęcie budowy planowane jest na wiosnę 2014 r. W wolnostojącym domu o powierzchni 680 m. kw., w komfortowych warunkach, będzie mogło na stałe zamieszkać 6 osób. W projekcie uwzględniono, m.in. jednoosobowe pokoje, pokój dzienny dla wszystkich mieszkańców, salę rehabilitacyjną, kuchnię, pralnię oraz mieszkanie dla „rodziców prowadzących".

 

W ramach kampanii społecznej SPOA prowadzona jest zbiórka funduszy na ten cel. Wszystkie osoby zainteresowane wsparciem akcji zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Stowarzyszenia, gdzie znajdują się szczegółowe informacje o możliwości nabycia cegiełek. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na budowę Wspólnoty Domowej im. Arama Rybickiego w Gdańsku.

 

Kilkuminutowy film, który powstał na potrzeby kampanii można zobaczyć tutaj

 

 

>>> DOŁÓŻ SWOJĄ CEGIEŁKĘ


wróć do aktualności