Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej

Edycja 2016

I Edycja Konferencji pt. „Mikroźródła energii odnawialnej jako podstawa energetyki obywatelskiej oraz perspektywy ich rozwoju w Polsce i UE”, odbyła się w Centrum Współpracy Międzynarodowej w dniu 25 czerwca 2016r. w Grodnie k. Międzyzdrojów pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pana Krzysztofa Jurgiela.

 

Konferencja była istotnym głosem w ogólnopolskiej debacie dotyczącej rozwoju źródeł energii odnawialnej (OZE) i polityki prosumenckiej na obszarach wiejskich w Polsce i zbiegła się w czasie z uchwaleniem przez Sejm RP nowelizacji ustawy OZE pozwalającej m.in. na rozwój inwestycji na terenach wiejskich w zakresie instalacji źródeł odnawialnych w ramach (mikro)klastrów.

 

Najważniejsze tezy i wnioski zostały przedstawione w publikacji pokonferencyjnej pt. „Mikroźródła energii odnawialnej jako podstawa energetyki obywatelskiej oraz perspektywy ich rozwoju w Polsce i UE”.

 

W I edycji Konferencji uczestniczyli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi p. Krzysztof Jurgiel, Minister Energii p. Krzysztof Tchórzewski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji p. Marek Zagórski, Prezes Kapituły Fundacji p. Artur Balazs, Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej p. dr inż. Kazimierz Kujda, Prezes Agencji Rynku Rolnego p. Łukasz Hołubowski, Prezes Banku Ochrony Środowiska SA p. dr Stanisław Kluza, Dyrektor w Komisji Europejskiej p. Agnieszka Kaźmierczak, Europoseł p. dr hab. prof. Jerzy Buzek i były Europejski Komisarz ds. Rolnictwa p. dr Franz Fischler oraz adiunkt w SGH p. dr K. Księżopolski, prezes IEO p. Grzegorz Wiśniewski i wójt gminy Kobylnica p. Leszek Kuliński.

 

Treść publikacji pokonferencyjnej pt. „Mikroźródła energii odnawialnej jako podstawa energetyki obywatelskiej oraz perspektywy ich rozwoju w Polsce i UE” dostępna jest tutaj: DO POBRANIA

 

Patronat honorowy:

 

 

Zobacz także