Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej

Strona główna Forum Inicjatyw Rozwojowych Raporty i analizy

Raporty i analizy

28.11.2016

Mikroźródła energii odnawialnej jako podstawa energetyki obywatelskiej oraz perspektywy ich rozwoju w Polsce i UE

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją zawierającą niezwykle istotne zagadnienia dotyczące rozwoju energii odnawialnej jako podstawy energetyki obywatelskiej w Polsce. Publikacja została przygotowana na podstawie dyskusji podczas konferencji zorganizowanej przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej w Grodnie k. Międzyzdrojów w dniu 25 czerwca 2016 roku, pn. „Mikroźródła energii odnawialnej jako podstawa energetyki obywatelskiej oraz perspektywy ich rozwoju w Polsce i UE".

 

 

zobacz więcej

20.04.2016

Ekonomiczne skutki wejścia w życie zakazu stosowania pasz GMO w żywieniu zwierząt w Polsce

Przedstawiany raport stanowi analizę skutków wprowadzenia na terenie Polski zakazu używania paszy GMO w produkcji mięsa drobiowego. Wejście w życie uchwalonych przepisów przyniesie najpoważniejsze konsekwencje właśnie dla tego sektora. Producenci i konsumenci wyrobów wołowych oraz wieprzowych również odczują analizowaną zmianę ustawy o paszach.

zobacz więcej

30.03.2016

Ukraina. Handel zagraniczny artykułami rolno-spożywczymi w okresie niepodległości

Rolnictwo miało od pierwszych lat niepodległości i ma nadal dla gospodarki ukraińskiej znacznie większe znaczenie niż dla gospodarek większości państw europejskich. Artykuły rolno-spożywcze spełniają szczególną rolę w esksporcie, ich udział w całościowym wolumenenie w 2014 roku wyniósł aż 30%. Zachęcamy do lektury diagnozy sytuacji sektora handlu zagranicznego artykułów rolno-spożywczych i progrnozy rozwoju w kolejnych latach.

zobacz więcej