Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej

Strona główna Forum Inicjatyw Rozwojowych Raporty i analizy

Raporty i analizy

05.01.2018

Pokonywanie barier administracyjnych w rozwoju mikroźródeł energii odnawialnej, jako podstawy energetyki obywatelskiej – doświadczenia w Polsce i w Unii Europejskiej

Publikacja została przygotowana na podstawie dyskusji podczas konferencji zorganizowanej przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej w Grodnie k. Międzyzdrojów w dniu 7 lipca 2017 roku, pn. „Pokonywanie barier administracyjnych w rozwoju mikroźródeł energii odnawialnej jako podstawy energetyki obywatelskiej – doświadczenia w Polsce i w Unii Europejskiej”.

zobacz więcej

11.10.2017

Studium barier administracyjnych i proceduralnych w rozwoju OZE na obszarach wiejskich

Raport „Studium barier administracyjnych i proceduralnych w rozwoju OZE na obszarach wiejskich” powstał w ramach II Edycji Konferencji nt. OZE pt. „Mikroźródła energii odnawialnej jako podstawa energetyki obywatelskiej oraz perspektywy ich rozwoju w Polsce i UE”, która odbyła się 7 lipca 2017 roku w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów.

 

zobacz więcej

03.10.2017

Ruch Konserwatywno-Ludowy po 1989 roku w Polsce

"Ruch Konserwatywno-Ludowy po 1989 roku w Polsce" to publikacja autorstwa Marka Stodolnego, która została wydana w ramach Forum Inicjatyw Rozwojowych w 2017 roku.

zobacz więcej

11.09.2017

Poradnik promocji działań lokalnych dla organizacji pozarządowych

Poradnik promocji działań lokalnych dla organizacji pozarządowych zawiera przegląd i opisy różnych sposobów promocji, uwzględniających potrzeby oraz możliwości małych i średnich organizacji pozarządowych, realizujących własne inicjatywy lokalne. Przedstawione w nim rozwiązania zostały oparte na dostępnych, bezpłatnych narzędziach, które z powodzeniem można wykorzystać w bieżących działaniach organizacji.

zobacz więcej

18.05.2017

Poradnik Dobrych Praktyk Higienicznych Wytwarzania Serów i Innych Produktów Mleczarskich w Farmerskim Przetwórstwie Mleka

Publikacja „Poradnik Dobrych Praktyk Higienicznych Wytwarzania Serów i Innych Produktów Mleczarskich w Farmerskim Przetwórstwie Mleka” to pierwszy w Polsce tak kompletny i syntetyczny opis zagadnień związanych z bezpieczeństwem i higieną produkcji przy przetwórstwie mleka na sery i inne produkty mleczarskie.

zobacz więcej