Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej

Strona główna Programy edukacyjne Śladami Lyonela Feiningera

Śladami Lyonela Feiningera

 

Śladami Lyonela Feiningera to projekt niekonwencjonalnej nauki podstaw języka niemieckiego, realizowany w gminie Wolin od marca 2018 roku. Bierze w nim udział blisko 100 najmłodszych mieszkańców sołectw Wisełka, Kołczewo, Zastań, Sierosław oraz Domysłów w wieku od 6 do 12 lat.

 

Motywem przewodnim projektu jest poznanie twórczości Lyonela Feiningera, karykaturzysty, malarza i grafika pochodzenia niemieckiego, który tworzył po obu stronach granicy polsko-niemieckiej, zainspirowany pejzażami i architekturą wyspy Uznam.

 

W ramach projektu w świetlicach wiejskich, Domu Dziecka w Wisełce oraz szkole w Kołczewie, są realizowane zajęcia ruchowo-artystyczne z eurytmii, podczas których uczestnicy nauczą się podstaw języka niemieckiego. Swoje umiejętności językowe oraz artystyczne dzieci będą dodatkowo rozwijać podczas organizacji przedstawień dla rodziców, a także spotkań z uczniami ze szkoły w Benz. Wspólnie ze swoim sąsiadami uczestnicy projektu odwiedzą m.in. Muzeum Pałacowe w Trzebiatowie, gdzie znajduje się wystawa poświęcona życiu i twórczości Lyonela Feiningera, wezmą również udział w zajęciach warsztatowych w CWM Grodno k. Międzyzdrojów oraz wyjeździe studyjnym do szkoły w Benz - miasta, gdzie Feininger zaznaczył swoją obecność. Uroczyste podsumowanie projektu, połączone z wystawą prac jego uczestników, odbędzie się w grudniu 2018 roku w CWM Grodno.

 

Projekt pt. „Niekonwencjonalna nauka podstaw języka niemieckiego: zajęcia ruchowo-artystyczne eurytmii dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat - śladami L. Feiningera realizowany jest z finansowym wsparciem Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej

 

 

Zobacz także